„Na žiauru, bet man taip tikriausiai nenutiktų“, – ar skaitydami naujienų antraštes esate taip pagalvoję?
Toks mąstymas – ne visai jūsų kaltė. Tiesiog mums visiems sunku įsivaizduoti pačius blogiausius scenarijus. Bet, kad ir atrodytų sunku ar tiesiog nemalonu, kiekviena atsakinga įmonė privalo pagalvoti: „O ką mes darysime kritinio gedimo atveju?“ Ir vos taip pagalvoję, jau pralaimėjote mūšį, nes…
GEROS įmonės supranta, kad gedimai yra ne „ar“, o „kada“ klausimas.
O PROTINGOS įmonės ne tik numato gedimus, bet ir aktyviai modeliuoja gedimo scenarijus, juos analizuoja, ruošiasi ir gedimams užkerta kelią. Kitaip tariant, atsparumą gedimams įtvirtina dar savo veiklos pagrindų lygmenyje.
Ar tikrai žaibas į tą pačią vietą netrenkia du kartus?
Pasiruošimo trūkumas jūsų verslą gali sugriauti akimirksniu. Tokios įmonės kaip Google, valdančios ypatingo svarbumo ir dydžio duomenų centrus, ne tik numato elektros tiekimo gedimus – jos kuria sistemas, kurios leidžia tokioms potencialioms katastrofoms tapti tik mažyčiu nepatogumu. Pavyzdžiui,
2015 metais Google duomenų centras Belgijoje patyrė net keturis žaibo smūgius. Taip, KETURIS. Keturi žaibo smūgiai turi pakankamai destruktyvios galios, kad iš Jūsų duomenų centro neliktų nieko. Tik krūva sudegusios įrangos, liūdni klientai ir, atvirai kalbant, nieko, ką galėtumėte apkaltinti.
Nors tokia anomalija praktikoje mažai tikėtina, Google inžinieriai žinojo, kad teoriškai toks įvykis yra įmanomas, vadinasi reikia pasiruošti iš anksto. Jų išankstinės saugumo priemonės, nuotolinės atsarginės kopijos ir patikimi UPS įrenginiai užtikrino, kad veikla būtų tęsiama su minimaliais nuostoliais. Google duomenimis, dėl šių atsarginių priemonių bendra žala buvo sumažinta iki 0,000001% disko talpos, patyrusios nepataisomą žalą.
Dauguma minėtų gedimų buvo išvengta naudojant ypač didelio galios tankio UPS įrenginius, kurie smūgių metu apsaugojo serverius nuo didelių elektros energijos svyravimų tinkle.
Nepaisant to, tikriausiai galvojate: „Na išties žiauru, bet man taip tikriausiai nenutiktų.“ Pirmiausia, NUSTOKITE taip mąstyti. Antra, jums reikia įsigyti nepertraukiamo maitinimo šaltinį (UPS). Ir taškas.
UPS įrenginiai – tai pernelyg mažai įvertinimo susilaukiantys skaitmeninio amžiaus herojai. Jeigu naudojate BET kokią elektroniką, nepertraukiamo maitinimo šaltinis (UPS) negali būti kategorijoje „norėtųsi“ ar „galbūt būtų naudinga“ – tai BŪTINYBĖ.
UPS sistemos saugo nuo įvairių elektros maitinimo problemų, įskaitant elektros tiekimo nutrūkimus, įtampos kritimus, šuolius ir impulsus, tad padeda išvengti:
- Elektros tiekimo sutrikimų, galinčių svyruoti nuo nedidelių išjungimų iki reikšmingų elektros srovių šuolių, sukeliančių duomenų praradimą.
- Įrangos gedimų ir veiklos trikdžių.
Trumpai tariant, UPS įrenginiai yra kaip DIDELĖ BATERIJA. Jie priima elektros energiją, saugo ir filtruoja ją (keisdami į rekomenduojamas vertes), o tuomet teikia tą energiją į jūsų įrenginius, užtikrindami, kad prijungta elektronika veiktų sklandžiai.
Kaip batai, čiužiniai ar pagalvės, UPS įrenginiai yra tie daiktai, kuriuos naudosite kasdien ir DAUG.
Todėl kai kalbama apie tokio įrenginio įsigijimą jūsų įmonei, nerekomenduojama taupyti ar riboti biudžeto. Labai svarbu, kad įranga, kuri skirta APSAUGOTI nuo nelaimių, pati neplanuotai nepatirtų kritinės nelaimės… Todėl asmeniškai rekomenduojame APC Smart-UPS Ultra seriją.
Kodėl verta rinktis Smart-UPS Ultra?
Pažangi ličio jonų technologija: užtikrina mažesnį įrenginio dydį, ilgesnį tarnavimo laiką (net 3 kartus) ir greitesnius įkrovimo laikus, lyginant su tradicinėmis baterijomis.
Didelis galios tankis: ši serija pasižymi 2,5 karto didesniu galios tankiu nei standartinės UPS sistemos, tai reiškia, kad ji suteikia daugiau galios ir užima mažiau vietos.
Sistemos plėtra: SMART-UPS Ultra leidžia operatyviai ir lengvai padidinti įrenginio veikimo trukmę, taip prisitaikant prie nuolat kintančių verslo poreikių.
Ypatybės |
Tradicinis UPS |
Smart-UPS Ultra |
Baterijos tipas | Įprastai švino-rūgštinės | Pažangios ličio jonų |
Galios tankis | Mažesnis galios tankis | 2,5 karto didesnis galios tankis |
Dydis ir svoris | Didesni ir sunkesni | Iki 50% mažesni ir lengvesni |
Energetinis efektyvumas | Mažiau efektyvus; ilgesnis įkrovimas | Aukštesnis efektyvumas; greitesnis įkrovimas |
Tarnavimo laikas | Baterija tarnauja trumpiau | 3 kartus ilgesnis tarnavimo laikas |
Sertifikatai | Priklauso nuo įrenginio | Energy Star (5kW modeliui) |
Tačiau kaip pasirinkti tinkamą modelį? Esminis dalykas, apie kurį turite pagalvoti – kiek galios naudoja jūsų sistema. Ar esate į tinklą sujungę 50 nešiojamųjų kompiuterių, ar 400 gamybinių aparatų?
Rekomendacijos pagal veiklos sritį:
- Mažmeninė prekyba ar biuro patalpos: mažesnės talpos modeliai (2,2kW ir 3kW) yra daugiau nei pakankami, suteikia apsaugą kasos sistemoms, mažiems serveriams ir tinklo įrenginiams.
- Duomenų centrai ir IT: didesnės talpos modeliai (nuo 5kW iki 10kW) rekomenduojami dėl jų išplėsto veikimo laiko galimybių ir gebėjimo „dirbti“ su didesnės galios apkrovomis, kurios yra būtinos palaikant optimalų serverių ir tinklo sistemų veikimą.
- Pramoninė gamyba: srityse, kuriose naudojama sunkioji pramoninė ar gamyklinė technika, didesnės talpos modeliai (8kW iki 10kW) užtikrina nuolatinį veikimą, kas yra tiesiog privaloma siekiant išvengti labai brangiai atsieinančių veiklos trikdžių.
Jei iš šio straipsnio atmintyje liks tik vienas esminis punktas, tebūnie šis:
Skirtumas tarp nedidelio nepatogumo ir reikšmingos operacinės katastrofos dažnai priklauso nuo vieno veiksnio – pasiruošimo.
Todėl nesvarbu ar atsitiktinai atradote šį tekstą, ar proaktyviai ieškote būdų, kaip padaryti savo verslą šiek tiek saugesnį, šiandien besirūpindami operacine sauga tiesiate pagalbos ranką ateities „sau“.
Ir nepamirškite, kad visuomet viskas veikia puikiai būtent iki tol, kol nebeveikia. Numatyti negalime, bet pasiruošti? Tikrai taip!
Būkite saugūs, būkite protingi ir pasiruoškite iš anksto!
Norite užsisakyti?! Pakonsultuos ir padės išsirinkti Ervin Rizgelis, ervin.rizgelis@skaylink.lt