lapkričio 12, 2020

Kokį kompiuterį naudoja Benediktas Vanagas?

„Baigėsi Dakaras, prasideda Dakaras“, ne kartą yra sakęs vienas garsiausių Lietuvos lenktynininkų Benediktas Vanagas, kurio darbinė rutina panaši į visų, dirbančių vadovaujantį darbą: jis daug laiko praleidžia susitikimuose, nuolat keliauja, tačiau savo komandai turi būti pasiekiamas visur. Jo darbo vieta yra kompiuteris ir telefonas – ar jis būtų Dakaro bivake, ar vienoje Vilniaus kavinių.

B. Vanagas atviras: „Mano standartai tiek Dakare, tiek darbe, tiek karinių pratybų lauke vienodi. Niekada neperku bet ko. Daiktai turi būti patvarūs ir ilgaamžiai, veikti nepriekaištingai, užimti mažai vietos, sverti pagal galimybes kuo mažiau ir atlikti savo funkciją“.

Nedaug kas žino, kad būtent sportininko prašymu optimizuotas lietuviškas ginklas „Vytis“, kurį šauliai naudoja pratybose. „Mes ir jį palengvinome. Mano žiniomis, jau ne aš vienas tokį turiu. Nes pratybų lauke svarbus kiekvienas gramas“, – sako B. Vanagas.

Taigi, kokius reikalavimus kompiuteriui kelia B. Vanagas, kuris ne tik yra daugiausiai Dakare pasiekęs lietuvis, bet ir kovinių šaulių būrio „Pelėdos“ narys, nemažai laiko praleidžiantis karinėse pratybose, taip pat motyvuojantis lyderis, rengiantis įkvepiančius seminarus vadovams ir komandoms.

„Esu sakęs, kad dar nuo IBM laikų naudoju „Lenovo“, kuris vienareikšmiškai neprilygstamas nepaprastose sąlygose, o kaip jūs galite numanyti, tokiose atsiduriu pakankamai dažnai“, – pasakoja lenktynininkas, pastaruosius metus naudojęs „Lenovo X1 Carbon“ 7-osios generacijos modelį, kurį dabar yra pakeitęs į patį naujausią „Lenovo X1 Carbon“ „aštuntuką“ (8-toji generacija).

„Lenovo X1 Carbon“ serija pasižymi ypatingu patvarumu, nebijo temperatūros pokyčių, smūgių ar drėgmės.

Kompiuterio korpusas pagamintas iš anglies pluošto. Tai ypač brangi medžiaga, tačiau tik taip galima suderinti lengvumą, dydį ir tvirtumą.

„Lenovo X1 Carbon“ sveria vos 1,09 kg, yra tik 15 milimetrų storio ir ypač tvirtas.

Anglies pluoštas automobilių sporte naudojamas kur kas plačiau. Naujojo komandos bolido „Toyota Gazoo Racing Hilux“ korpusas pagamintas iš anglies pluošto, B. Vanago šalmas – iš anglies pluošto, specialios vairuotojo ir šturmano sėdynės – taip pat. „Kol kas tik aš pats ne iš anglies pluošto“, – juokauja  sportininkas, ką tik pristatęs pirmąją „Lenovo“ išbandymų Dakare seriją.

„Tikrai nerekomenduoju to bandyti namų sąlygomis, tačiau aš buvau užlipęs ant šio kompiuterio visu savo svoriu ir jam nieko nenutiko. Ką tai reiškia? Kad jei netyčia savo „karboną“ prispausčiau sunkiais daiktais pratybose, ar ne ypač atsargiai nešiočiau kuprinę, jam nieko nenutiktų“, – sako lenktynininkas, asmeniškai išbandęs „Lenovo“ tvirtumą.

Kalbant apie kompiuterio parametrus, B. Vanago  turimo „Lenovo“ „širdis“ – dešimtos kartos „Intel i7“ procesorius su 16 GB operatyviąja atmintimi ir itin greitu  512 GB NVMe kaupikliu.

Kiti labai svarbūs B. Vanagui  parametrai:

– net 400 nitų šviesumo ekranas, kuriuo be problemų galima naudotis ir saulėtą dieną;
– LTE ryšio adapteris, kurio funkcija – internetas visur;
– iki 20 valandų veikianti baterija leidžia nesinešioti kuprinėje pakrovėjo;
– net 4 mikrofonai ir aukštos kokybės kamera su privatumo apsauga užtikrina aukščiausią nuotolinių pokalbių kokybę, kas pastaruoju metu itin aktualu.

„Kadangi dažnai kompiuterį tenka atsiversti kavinėje ar viešoje vietoje, labai svarbu, kad šonuose esantys žmonės nemato informacijos ekrane, nes monitoriuje integruotas vadinamasis privatumo filtras“, – sako lenktynininkas.

„Lenovo X1 Carbon“ turi tiek HDMI, tiek USB, tiek LAN jungtis (su pridėtu adapteriu), kuo negali pasigirti kiti kompiuterių gamintojai.

Reikia paminėti, kad B. Vanagas  išskirtiniams atvejams turi papildomą mobiliąją bateriją.

„Ir paskutinis dalykas, kurį turiu paminėti, ir jis turbūt labai aktualus paprastam vartotojui. Jei jau kas nutiktų, „Lenovo“ užtikrina tiek premium pagalbą, tiek garantiją, tiek vadinamąjį absoliutaus saugumo paketą, kai incidento atveju gausite visą pagalbą nuo durų iki durų: nereiks gaišti savo brangaus laiko problemų, kurių beveik nenutinka, šalinimui“, – sako „Lenovo“ ambasadorius Baltijos šalyse B. Vanagas.