birželio 22, 2023

Skaylink „Penktadienio akademijoje“ – dėmesys projektus įgyvendinantiems specialistams

„Patikimas technologijų partneris verslui ir viešajam sektoriui“ – ne šiaip sau skambus šūkis, o ilgamečiu, nuosekliu darbu užsitarnautas įvertinimas. Būtent todėl Skaylink daug dėmesio skiria nuolatiniam kompetencijos kėlimui, komandos narių mokymams ir tobulėjimui. Viena iš tokių veiklų – darbo savaitę užbaigianti „Penktadienio akademija“, kurioje darbuotojai mokosi vieni iš kitų ir dalinasi gerosiomis praktikomis.

Šį kartą Skaylink inžinierius Arminas Tališauskas kolegoms pasakojo apie dažniausiai pasitaikančius projektus, jiems keliamus reikalavimus, supažindino su procesą palengvinančiais įrankiais bei pasidalino inžinierių darbo kasdienybę iliustruojančiais pavyzdžiais.

Pastaruoju metu vienas dažniausių inžinieriams teikiamų projektų – O365 migracija. Įmonės el. pašto perkėlimas į vartotojams patrauklesnę O365 aplinką reikalauja nemažai kruopštumo ir atsakingumo. Juolab, kad net viena iš šimto neteisingai perkelta pašto dėžutė gali sutrikdyti visos įmonės darbo nuoseklumą. Čia Arminas inžinieriams priminė apie svarbiausius migracijos proceso žingsnius, kuriuos patogu žymėti specialiai paruoštame „checklist’e“, bei teisingai pasidalinamą atsakomybę su projektų vadovu ir sistemų administratoriumi. Taip pat akcentuota atsarginių kopijų būtinybė, galinti išgelbėti nutikus nenumatytai situacijai.

Inžinieriai taip pat yra atsakingi už informacijos apie esamą kliento IT infrastruktūros būklę perdavimą auditą atliekantiems kolegoms.  Tokia informacija dažnai renkama ne tik Lietuvoje esančiose, bet ir kitose šalyse įsikūrusiose įmonėse, tad svarbu profesionaliai atlikti informacijos rinkimą nuotolinėmis prieigomis. Pavyzdžiui, žinojimas apie tokias prieigas inžinieriams suteikia galimybę iš Vilniaus atlikti auditą Vokietijos įmonėje ne ką prasčiau nei ten būnant fiziškai.

Pats Arminas pabrėžė, kad būtent audito projektai suteikia kone didžiausią patirties bagažą ir išmoko susidoroti su nenumatytais iššūkiais. Nuo procesorių, monitorių, nešiojamų kompiuterių ar telefonų iki serverinės ir besimėtančių laidų – čia pro akis neprasprūsta niekas. Savo kolegoms „Penktadienio akademijos“ pranešėjas priminė, kad svarbiausia viską fiksuoti nuotraukomis, nuosekliai laikytis minėtuose „checklist’uose“ nurodytų žingsnių, o braižant tinklo schemas gelbsti patogi programėlė. Jam antrinęs kolega taip pat pabrėžė, kad kartais inžinieriai susiduria ne tik su netvarkingomis darbo vietomis, bet ir darbų saugos reikalavimų neatitinkančiomis sąlygomis, todėl audito metu svarbu būti atsargiems.

Panašių žingsnių pravartu laikytis ir atliekant kitus projektus: PC migraciją, Tinklo įrangos perjungimą ar patikrinimą, Įmonės perkraustymą ar įrengimą kitose patalpose bei Komutacinės spintos sutvarkymą. Pastarojo projekto dažniausias galvos skausmas inžinieriams būna tinkamai atpainioti įmonės serverinėje esančią laidų raizgalynę, o neretai tokie projektai įgyvendinami vos per vieną savaitgalį – tam, kad būtų netrukdoma įmonės veiklai.  „Prieš“ ir „Po“ pavyzdžiais iš Skaylink specialistų darbo dienos pasidalinęs Arminas priminė, kad tinkamai pasirinktas laidų ilgis, sumaniai išnaudojamos pačios komutacinės spintos sienelės ir profesionaliai susižymėti kabeliai bet kokį bjaurujį ančiuką paverčia gulbe.

Skaylink „Penktadienio akademijos“ vyksta bent kartą per mėnesį. Temas pasirenka pati Komanda, o praktine patirtimi tarpusavyje dalinasi išimtinai Skaylink LT darbuotojai. Tik taip įmanoma augti darbe.