sausio 11, 2021

Unikalų saugumo sprendimą “BTT Armour” sukūrusi Reda Menčikovaitė: tokių Baltijos šalyse reikėtų paieškoti

„Karantinas dar labiau išryškino priešpriešą tarp to, kas patogu bei veikia „čia ir dabar“ ir saugumo“, sako BTT Gruop pardavimų vadybininkė Reda Menčikovaitė, kuriai idėja sukurti unikalų saugumo sprendimą „BTT Armour“ (lietuviškai – šarvai) kilo atliekant kasdienes užduotis. Pasak jos, svarbiausia buvo išlaikyti pusiausvyrą tarp organizacijos duomenų saugumo ir naudotojų patogumo. Apie „BTT Armour“ galimybes ir potencialą Reda sutiko pasidalinti plačiau.

Gal galite trumpai papasakoti apie sprendimą: kokios jo esminės funkcijos?

Mūsų tikslas – kuo labiau išlaisvinti Klientą nuo bet kokių M365 infrastruktūros klausimų ir tuo pat metu užtikrinti, kad vykdomi pokyčiai mažintų rizikas. Trumpai tariant, ir „BTT Armour“ įdiegimo procesas, ir visos jį lydinčios priemonės – nuo saugos būklės įvertinimo iki sudaryto saugos plano įgyvendinimo – turi vieną panašumą. Visa tai – ne tik kompetencija, bet ir įrankiai, leidžiantys automatizuotai vykdyti pokyčių stebėseną ir tokiu būdu suefektyvinti M365 aplinkos priežiūrą.

Skaylink rūpinasi verslo ir viešojo sektoriaus klientų IT infrastruktūra. Kokiems klientams ši Jūsų paslauga aktualiausia?

Būtina pažymėti, kad „BTT Armour“ aktualus įmonėms, kurios rinkoje ieško sprendimų, siekiant balanso tarp produktyvumo ir saugumo, kartu su nuolatinės priežiūros paslauga bei jau esamiems M365 aplinkos naudotojams.

Paslauga geriausiai tinka, norintiems įsidiegti daugiasluoksnį saugumo modelį apimantį: vartotojų ir jų tapatybės saugą, įrenginių atitiktį ir valdymą, sustiprintą el. pašto apsaugą bei užtikrinti M365 aplikacijų ir jose esančios jautrios informacijos nutekėjimo prevenciją.

Kuo šis sprendimas unikalus ir kokias esmines klientų problemas jis sprendžia?

IT nelaimių „asortimentas“ labai platus – pradedant netyčiniu svarbiausių duomenų ištrynimu, BDAR saugumo spragomis, nebepalaikomos programinės įrangos nepatikimumu, ir baigiant kibernetine ataka, kurios metu duomenys užšifruojami. Visos šios problemos išsprendžiamos „BTT Armour“ dėka, naudojantis integruotais automatizuotais įrankiais su sąlyga, jog  Klientas jau naudojasi M365 infrastruktūra.

„BTT Armour“ jau išbandytas verslo klientų. Ką labiausiai vertina klientai, pasirinkę šį sprendimą? Kokių atsiliepimų gavote?

Investiciją į „BTT Armour“ pagrindžia sumažėjęs saugumo incidentų kiekis, ir tai labiausiai džiugina klientus bei suteikia užtikrintumo jausmą.

Kurdami šį sprendimą bendradarbiavote su Microsoft? Ar panašaus pobūdžio saugumo sprendimų dar yra Lietuvoje ar Baltijos šalyse?

„BTT Group“ yra Microsoft Gold partneris turintis stiprų palaikymą ir pasitikėjimą iš gamintojo pusės įgyvendinant sprendimą pirmiesiems rinkoje. Šiai dienai mūsų žiniomis panašaus pobūdžio sprendimų nėra.

Kuriant produktą pirminė koncepcija dažnai transformuojasi. Kaip Jūs vertinate, su kokiais didžiausiais iššūkiais susidūrėte, ar stipriai keitėsi pirminis užmanymas?

Taip, žinoma, koncepcija keitėsi proceso eigoje, svarbu buvo nenukrypti nuo „kurso“ ir išlaikyti pirminio užmanymo branduolį.

Esant produkto vadovui, siekiant aukščiausios kokybės, didžiausias iššūkis tai, kad sparčiai keičiantis IT rinkai privalu ne tik greitai reaguoti, bet ir būti lanksčiam.

Kalbant apie bendruosius saugumo kaštus – ar BTT Armour padeda juos optimizuoti? Ar tai papildoma investicija į padidintą saugumą?

Daugelis jau supranta, kad norint gauti ne tik technologinę, bet ir ekonominę naudą, neužtenka tik įsigyti technologinius įrankius. Reikia užtikrinti, kad resursai būtų naudojami efektyviai, atitiktų įmonės poreikius, o sukurtos taisyklės, apribojimai ar politikos būtų nuolat atnaujinamos atsižvelgiant į IT rinkos dinamiškumą. Tai viena iš priežasčių, kodėl tarp didžiausią paklausą turinčių „BTT Group“ IT priežiūros paslaugų, susijusių su saugumu, šiuo metu yra būtent „BTT Armour“, nes ji padeda išvengti finansų, informacijos, reputacijos praradimo ir tai yra didelis laimėjimas klientui. Svarbus dalykas, kurį reikėtų įsisąmoninti žengiant saugumo link – tai, kad šis procesas nėra vienkartinis projektas, tai nuolatinė priežiūra, pastangos bei rizikos prisiėmimas.

Tai pirmasis Jūsų pačios inicijuotas ir su komanda kurtas unikalus produktas. Kiek laiko ir resursų reikia norint sukurti tokio pobūdžio produktus. Kaip pati asmeniškai vertinate įgytą patirtį?

BTT Group – jau dešimtmetį sėkmingai veikianti ir kasmet vis auganti, ne tik savo darbuotojų skaičiumi, bet ir kompetencijomis, įmonė. „BTT Armour“ saugumo sprendimas yra ne kas kita kaip visos komandos darbo ir pastangų vaisius. Mums prireikė vienerių metų, kad galėtume išleisti į rinką ne prototipą, o jau veikiantį, kokybišką ir klientų naudojamą sprendimą. Patirtis dirbant komandoje su skirtingų sričių specialistais buvo tikrai naudinga, džiaugiuosi, kad iš iniciatyvos pavyko sukurti unikalų ir pirmąjį Baltijos šalyse sprendimą.