rugpjūčio 07, 2018

6 žingsniai sėkmingai organizacijos migracijai į debesį

Informacinių technologijų sistemos ir abiejų tipų – tiek programinė, tiek techninė įranga – reikalauja nuolatinio naujinimo, o tai, žinoma, gali pareikalauti ir didelių kaštų. Galima investuoti tūkstančius į IT infrastruktūrą, tačiau neatlikus reikalingų naujinimų ir praėjus vos keliems metams nuo jos įsigijimo, esama IT infrastruktūra gali tapti nebetinkama naudoti. Štai čia gali pasitarnauti ir dažniausiu atveju minėtas problemas eliminuoti debesų kompiuterijos sprendimas.

Migracija į debesį atveria visai kitas galimybes – aukštesnės klasės saugumą, paprastesnį atsarginį kopijavimą ir avarinį atstatymą, reguliacinę atitiktį ir dar daugiau, bei užtikrina, kad visada naudosite naujausius technologinius sprendimus, taupysite laiką ir pinigus.

Taigi, svarstote apie persikėlimą į debesį, tačiau nežinote nuo ko pradėti? „BTT Cloud“ debesų kompiuterijos sprendimų pardavimų vadybininkas Dominykas Palšis parengė detalų 6 žingsnių planą, šiuos žingsnius kompanijos žengia planuodamos persikėlimą į debesį.

1. Įvertinkite esamą situaciją

„Pirmiausia pačios įmonės viduje reikėtų peržiūrėti naudojamų aplikacijų pasirengimą persikėlimui į debesį: įsitikinkite, kad žinote apie programinės įrangos integracijas, programų suderinamumą tarpusavyje. Taip pat įvertinkite esamas verslo rizikas bei verslo toleranciją pokyčiams“, – patarė debesų kompiuterijos pardavimų vadybininkas Dominykas Palšis.

Rekomenduojama įvertinti ir naudojamų licencijų kaštus, esamos infrastruktūros išlaikymo kaštus bei projektui planuojamą skirti biudžetą – tai bus atspirties taškas. Ne ką mažiau svarbus ir SLA (angl. service level agreement) – įvertinkite reikiamą reakcijos bei užklausų išsprendimo greitį ir kiek laiko galite laukti, kol užduotys bus įvykdytos, tai taip pat atsirems į kainą ir padės derybose su debesų kompiuterijos paslaugų teikėju.

2. Nutarkite, ką migruosite į debesį

Atkreipkite dėmesį į šiuo metu naudojamus technologinius sprendimus ir nutarkite, ką iš jų migruosite į debesį: ar tai bus pašto sistema, klientų valdymo sistema, apskaitos sistema ar dar kitos darbo priemonės.

„Svarbu įvertinti ne tik infrastruktūrą, bet ir darbuotojus, kurie ja naudojasi – kiek laiko užtruks prisitaikyti prie pasikeitimų ir ar tuo pačiu metu darbovietėje nevyks kitų svarbių ir reikšmingų pokyčių, kurie galėtų sukliudyti sėkmingai adaptuotis prie pasikeitusios darbo aplinkos“, – kalbėjo Dominykas Palšis.

3. Atraskite partnerį, padėsiantį migracijos į debesį kelyje

Kai nusprendėte, ką norėtumėte migruoti į debesį, laikas pradėti ieškoti partnerio, padėsiančio užtikrinti migracijos sėkmę.

„Ieškant partnerio, reikėtų atkreipti dėmesį į partnerio patirtį migruojant kompanijas į debesį bei pasiteirauti apie jų vykdytus projektus, prašyti tiesioginių rekomendacijų. Taip pat labai svarbu įvertinti, ar partneris turi visas technines galimybes įgyvendinti Jūsų pageidavimus, ar atitinka saugumo reikalavimus ir prisiima atsakomybę už migracijos sklandumą (geriausiu atveju – yra apdraudęs savo veiklą), jei kažkas įvyktų ne taip, kaip buvo planuota“,  – kalbėjo Dominykas Palšis.

Ne ką mažiau svarbu įvertinti ne tik šiuo metu turimus poreikius, bet ir ateities – galbūt planuojate plėtrą, naujų paslaugų įvedimą ar verslo krypties keitimą, dėl ko galėtų keistis reikiamų debesų kompiuterijos paslaugų apimtis. Aptarkite tai su savo partneriu, kuris padės sudėlioti projekto eigą, prioritetus ir pagelbės apskaičiuojant biudžetą.

4. Pasiruoškite duomenų migracijai

Tinkamas duomenų perkėlimas ir patikrinimas yra vienas iš kritiškiausių procesų visame migracijos į debesį procese. Prieš pradedant tikrąją migraciją, būtina tai atlikti testavimo aplinkoje, stebėti, ar duomenys teisingai keliami.

„Migracijai į debesį galima pasirinkti daug skirtingų būdų, aptarkime vieną iš jų: migracijos metu duomenys, laikomi Jūsų fiziniuose serveriuose, internetu bus persiunčiami į duomenų centrą, todėl svarbu ne tik iki smulkmenų ištestuoti duomenų perkėlimo scenarijų, bet ir įvertinti perkėlimo greitį – jei Jūsų naudojamas internetas nepasižymi dideliu duomenų įkėlimo greičiu, net nelabai didelės apimties duomenų bazės persiuntimas gali užtrukti kelias valandas ar net dienas. Pasirinktas partneris turėtų įvertinti vidutinį įkėlimo greitį bei numatyti, kiek persiuntimas truks, o klientas savo ruožtu nuspręsti, kada migraciją vykdyti, kad darbuotojai patirtų kaip įmanoma mažiau trukdžių“, – patarė debesų kompiuterijos pardavimų vadybininkas Dominykas Palšis.

5. Apmokykite komandą

Šis žingsnis gyvybiškai svarbus įgyvendinant įvairaus tipo projektus, ne tik migracijos į debesį, nes tai lems pokyčių „prigijimą“ organizacijoje ir tolesnį sėkmingą naudojimąsi.

„Paruoškite komandą artėjantiems pokyčiams ir nusiteikite, kad klausimų bus – tai natūrali pokyčių dalis. Rekomenduojame pasikalbėti su visais aukščiausio ir vidutinio lygio vadovais, jei to dar nepadarėte anksčiau, bei paaiškinti, kodėl šie pokyčiai yra svarbūs ir naudingi – jie pagelbės perduodami informaciją darbuotojams ir įtikindami juos dėl pokyčių poreikio. Taip pat pasirūpinkite, kad visi darbuotojai apie įvyksiančius pasikeitimus būtų informuoti laiku, skirkite laiko jų mokymams bei išklausykite pastabas ir komentarus“, – pabrėžė Dominykas Palšis.

6. Pradėkite darbą debesyje

Įvykdę migraciją į debesį, pasirenkite, kad pirmosiomis dienomis užklausų bus kur kas daugiau nei įprastai. Taip pat tuo metu vyks viena iš esminių migracijos proceso dalių, kai bus atliekami skubūs pakeitimai pastebėjus nesklandumus.

„Numigravus į debesį, stebėkite apkrovas, aplikacijų veikimą bei pasidomėkite, ar visi darbuotojai gali dirbti įprastai. Įsitikinkite, kad Jūsų migracijos partneris yra pasiruošęs spręsti iškilusius nesklandumus tuojau pat. Kasdien organizuokite trumpus aptarimus, kurie užtikrins sklandų debesies veikimą ir paslaugų įsiliejimą į kasdienį darbą“, – atkreipė dėmesį pardavimų vadybininkas Dominykas Palšis.

Kad ir kaip atidžiai planavote ir ruošėtės migracijai, nusiteikite, jog nesklandumų gali pasitaikyti. Pavyzdžiui, migruojant begalę pašto dėžučių, viena pašto dėžutė gali praslysti po pirštus. Svarbu pasirinkti patyrusį ir atsakingą partnerį, įvykdžiusį daug migracijos projektų – taip minimizuosite panašių incidentų tikimybę.

Tikimės, kad šie 6 žingsniai padės aiškiau suprasti, kaip praktiškai vyksta migracija į debesį bei padės geriau pasiruošti šiam procesui. Svarstote apie debesų kompiuterijos privalumus Jūsų organizacijai ar jau rengiatės migracijai? Susisiekite su mumis, esame pasirengę padėti!

Dominykas Palšis – debesų kompiuterijos pardavimų vadybininkas, puikiai išmanantis tiek techninius, tiek verslo procesus ir galintis pasiūlyti Jūsų organizacijai tinkamiausią debesų kompiuterijos sprendimą. Su Dominyku susisiekite el. paštu dominykas.palsis@bttcloud.com arba telefonu 8 610 11180.