gegužės 08, 2018

Dėmesio: plinta itin pavojingas LOCKY virusas, užblokuojantis prieigą prie vartotojų failų!

Įspėjame apie elektroniniu paštu plintantį kenkimo programinį kodą LOCKY, kuris gali pradanginti Jūsų failus negrįžtamai. Šis virusas keliauja užkrėsto „Word“ formato dokumento pavidalu ir užšifruoja pažeistame kompiuteryje esančius failus. Šio viruso taikinys – Jūsų asmeninė informacija. Patekęs į sistemą, virusas ima skenuoti kompiuterį ieškodamas įvairių audio, video failų, nuotraukų, archyvų ar kitų dokumentų. Virusas taip pat gali infiltruotis į prie užkrėsto kompiuterio prijungiamas išorines laikmenas ar duomenų dalijimosi tinklus.

Taip atrodo LOCKY virusu užkrėsto įrenginio ekranas. Kaip plinta LOCKY virusas?

  • Per netikras sąskaitas, siunčiamas elektroniniu paštu.
  • Dažniausiai prie laiško būna prisegta „Word“ byla kartu su kenkėjiškomis komandomis.
  • LOCKY gali patekti į kitus įrenginius, tuo metu prijungtus prie kompiuterio.

Vienas iš pavyzdžių, kaip gali atrodyti LOCKY siųsta žinutė.Kaip apsaugoti kompiuterį nuo LOCKY viruso?

  • Neatidarinėkite įtartinų failų ar nuorodų gautų el. paštu.
  • Neatverkite įtartinų „Spam“ arba „Junk“ kategorijos el. laiškų priedų.
  • Nuolat kurkite ir saugokite atsargines svarbių failų kopijas išoriniame atminties įrenginyje.

Ką daryti užsikrėtus LOCKY virusu?Užsikrėtus LOCKY Jums nebepavyks atverti ar naudotis užkoduotais failais. Saugiai atstatyti duomenis galite tik vienu atveju – jeigu turite atsargines Jums svarbių failų kopijas, kurios gali būti išsaugotos išoriniame diske ar kitose vietose.

Kompiuterio vartotojui LOCKY pristato žinutę, kurioje už tam tikrą pinigų sumą siūloma įsigyti iššifravimo programą. Jei neturite svarbių failų atsarginių kopijų, patariame nedelsiant kreiptis į BTT serviso skyrių. El. Paštu servisas@btt.lt arba telefonu +370 5 203 4380.Jeigu manote, kad ši informacija gali būtų aktuali ir kitiems Jūsų pažįstamiems, pasidalinkite šia žinute.