gegužės 08, 2018

Kovo 31-oji, Pasaulinė atsarginių kopijų diena!

Kiekviena įmonė turi gyvybiškai svarbių duomenų, kuriuos praradus patirtų finansinių nuostolių ar net rizikuotų visiškai sustabdyti savo veiklą. Todėl, kovo 31-oji – Pasaulinė atsarginių kopijų diena, puiki proga apsvarstyti, ar tikrai jūsų įmonės duomenys yra tinkamai apsaugoti.Siekdamos apsidrausti nuo netikėtumų ir užtikrinti veiklos tęstinumą, įmonės kuria atsargines failų kopijas. Nesvarbu, dėl kokių priežasčių duomenys prarasti (techninių įrangos gedimų, virusų, žmogiškųjų klaidų), juos galima atkurti jei šiai situacijai buvo pasiruošta iš anksto – laiku padarytos ir suarchyvuotos duomenų kopijos.

Kur geriausia saugoti atsargines duomenų kopijas? Yra ne vienas būdas, kaip ir kur patalpinti atsargines duomenų kopijas. Galite kurti atsargines failų kopijas internete (iCloud, Dropbox, Google Drive, OneDrive ar kitose saugyklose), kelti informaciją į fizines laikmenas (kompaktiniai diskai), naudoti USB atmintines, saugoti failus išoriniame kietajame diske ar nuosavame serveryje. Tačiau, vis daugiau įmonių renkasi saugesnius, daugiau failų talpinančius ir mažesnę pažeidimo tikimybę turinčius „debesų kompiuterijos“ sprendimus.

BTT Cloud – „debesų“ sprendimas, leidžiantis atstatyti pažeistus duomenis be jokių nuostolių. BTT Cloud – tai paprasti dinamiškos IT infrastruktūros sprendimai, paremti Cloud computing (liet. debesų kompiuterija) sistema. Atsarginės duomenų kopijos daromos automatiškai kliento pageidaujamu periodiškumu, o kopijos saugomos efektyviausiame „Tier III“ duomenų centre Rytų Europoje („Data Inn“), bei vieninteliame Lietuvoje, kurio infrastruktūra turi „Uptime Institute“ trečiojo patikimumo lygio sertifikatą. Daugiau apie BTT Cloud. „Tokvila“ pasirinko BTT Cloud sprendimą. „Tokvila“ – Toyota centro pardavimo ir techninio aptarnavimo centro Lietuvoje duomenys saugomi BTT Cloud. taip įmonė užtikrina duomenų saugumą ir sudaro tinkamas sąlygas atstatymui iš atsarginių kopijų gedimo atveju. Virtualių serverių atsarginės kopijos daromos į BTT Cloud „debesį“ naudojant Veeam Backup Essentials Standard programinę įrangą ir gedimo atveju „Tokvila“ kompanijos duomenis bus galima atstatyti per 2-3 valandas.

„Užtikrinę tinkamą nuosavų serverių veikimą ir patalpinę atsargines kopijas į BTT Cloud žinome, kad bet kokio sutrikimo atveju ne tik neprarasime svarbios informacijos, bet ir netrukdomai tęsime kasdienius darbus. – UAB „Tokvila“ Gen. direktorius Algimantas Purauskas.

Tiesiog kopijuodami duomenis problemos neišspręsite – reikalingos specialios programos, archyvuojančios duomenis vienoje vietoje. „Tokvila“ informacijos atsarginis kopijavimas atliktas su Veeam Backup Essentials Standard programine įranga, kuri projekto metu buvo įdiegta specialiai tam tikslui. Duomenų kopijos talpintos į BTT Cloud atsarginių kopijų masyvą, kuriame kopijoms skirta diskinės vietos pagal patvirtintą su klientu atsarginių kopijų planą. Kaip nuspręsti ar jums reikia atsarginių duomenų kopijų?Jeigu neapsisprendžiate ar verta daryti atsargines duomenų kopijas, atsakykite į 2 pagrindinius klausimus. Jei į abu atsakysite TAIP, tuomet atsarginių kopijų jūsų įmonei reikia jau šiandien:

1. Ar negrįžtamai praradus įmonės duomenis patirtumėte finansinių nuostolių?

2. Ar netekus visų duomenų sutriktų/sustotų jūsų įmonės veikla?

Susisiekite su BTT komanda, jei norite suprasti, kokių parametrų atsarginių duomenų kopijų paslaugos yra iš tiesų reikalingos Jūsų įmonei.