spalio 17, 2022

„Skaylink“ prisideda prie atvirųjų duomenų įveiklinimo: užtikrins duomenų analitikos projektų lyderių „Day Q Analytics“ technologinį palaikymą

Valdomas Cloud ir IT paslaugas verslui ir viešajam sektoriui teikianti „Skaylink“ pradeda bendradarbiauti su standartizuotas ir unikalias verslo duomenų analitikos aplikacijas kuriančia įmone  „Day Q Analytics“. Šios įmonės nemokamas įrankis „BIfree Sodra“, padedantis aiškiai suprasti atvirus „Sodros“ duomenis, ir toliau liks prieinamas visiems norintiems. Tokį prieinamumą verslui bei viešajam sektoriui užtikrins „Skaylink“, kuri reikalingas serverių paslaugas teiks be jokio atlygio.

Šiemet Ekonomikos ir inovacijų ministerijos padėkomis už atvirų duomenų panaudojimo galimybes įvertinta „Day Q Analytics“ turi daugiau nei dešimties metų patirtį verslo duomenų analitikos srityje. Prieš kelis metus įmonės sukurta ir visuomenei pristatyta nemokama aplikacija „BIfree Sodra“ susilaukė išskirtinio dėmesio – galimybė interaktyviai, vizualiai ir greitai analizuoti „Sodros“ atviruosius duomenis atveria naujus kelius verslui siekiant gerinti savo efektyvumo rodiklius.

Su šia aplikacija įmonių vadovai, analitikai bei finansininkai gali pasiekti kas mėnesį atnaujinamus „Sodros“ atviruosius duomenis nuo 2017 m. Milžiniškas, tačiau be jokių specialių IT žinių ar mokymų kiekvienam suprantamas duomenų kiekis leidžia lengvai stebėti tiek pavienių įmonių darbuotojų atlyginimų tendencijas pagal sektorių arba savivaldybę, tiek visos šalies ekonominio efektyvumo rodiklius.

„Jokia paslaptis, kad viešojo sektoriaus technologijų infrastruktūrai reikia gelbėjimosi rato. Dažniausiai valstybės įstaigų svetainėse duomenys pateikiami taip, kad būtų lengvai įkandami nebent patiems tų įstaigų biurokratams. Atvirieji duomenys ilgai prašėsi tapti iš tikro „atvirais“, t. y. lengvai prieinamais ir suprantamais kiekvienam šalies gyventojui. Tuo tarpu gerąsias verslo praktikas įvaldę „Day Q Analytics“ savo nemokamu įrankiu „BIfree Sodra“ sugebėjo palengvinti dalią daugybei įmonių, norinčių analizuoti ir aiškiai suprasti atvirus „Sodros“ duomenis. Kadangi tikime „Verslas Valstybei“ principu, esame pasiryžę užtikrinti tolimesnį šio įrankio prieinamumą kiekvienam norinčiam. Užtikrinsime, kad aplikacijos be priekaištų veiktų net ir stipriai padidėjus vartotojų kiekiui, jei bus poreikis, įsijungs ir mūsų DevOps komanda“, – bendradarbiavimo su „Day Q Analytics“ naudą verslui ir visuomenei pabrėžia „Skaylink“ vadovas Donatas Zaveckas.

„Gebėti analizuoti duomenis, įžvelgti koreliacijas yra didelė vertybė. Dažnai pabrėžiame, kad „BIfree Sodra“ projektas yra skirtas didinti visuomenės, o ypač verslo atstovų, duomenų raštingumą, todėl čia rasite ne tik integruotus duomenis iš atvirų duomenų šaltinių, bet ir pateiktus išvestinius rodiklius, padedančius daryti reikšmingas įžvalgas“, sako „Day Q Analytics“ vadovas Vytautas Siaurusaitis.

Pasak jo, aplikacija yra kiekvieną mėnesį papildoma naujausiais atvirais duomenimis, todėl labai džiaugiamės pradėdami partnerystę su patikimu technologiniu partneriu „Skaylink“.

„Cloud ir IT paslaugas teikiantis „Skaylink“ užtikrins ne tik „BIfree Sodra“ aplikacijos spartą, bet ir visada pasiekiamus duomenis kiekvienam vartotojui“- nauja partneryste su „Skaylink“ džiaugiasi „Day Q Analytics“ vadovas Vytautas Siaurusaitis.

Šiuo metu „BIfree Sodra“ aplikacija dažniausiai naudojasi vidutinių ir didelių įmonių vadovai, žmogiškųjų išteklių skyriaus specialistai bei finansų ir duomenų analitikai, o vartotojų skaičius nuosekliai auga. „Skaylink“ teikiamos serverių paslaugos padės užtikrinti, kad sparčiai didėjantys klientų ir duomenų srautai neturėtų jokios įtakos aplikacijos veikimui.