spalio 01, 2018

Verslo kompiuteris ar darbo stotis – ką pasirinkti?

Kompiuteris – biuro darbuotojo kasdienis įrankis, be kurio daugelis sunkiai įsivaizduoja savo darbo dieną, todėl įsigyjant naują kompiuterį, svarbu, kad jo pasirinkimas būtų gerai apsvarstytas ir vėliau netektų gaišti laiko dėl lėtai veikiančių sistemų ar stipriai permokėti už įrangą, kurios pajėgumai tinkamai neišnaudojami.

Pradėję domėtis nauju kompiuteriu darbui, neišvengiamai susidursite su Lietuvoje gana nauju terminu „darbo stotis“ (angl. workstation), tad šiame straipsnyje supažindinsime su darbo stotimis bei padėsime suprasti, kada geriau darbe pasitarnaus darbo stotis, o kada – įprastas verslo kompiuteris.

Darbo stočių ir verslo kompiuterių skirtumai

Darbo stotys – tai kompiuteriai, sukurti atlikti daug pajėgumų reikalaujančias užduotis, su galimybe paprastai išplėsti esamus resursus, kad šios atitiktų konkrečių vartotojų ir aplikacijų keliamus reikalavimus. Galima išskirti 3 esminius darbo stočių ir verslo kompiuterių skirtumus:

  1. Veikimo našumas. Paprastas verslo kompiuteris gali atlikti standartines biuro darbuotojo užduotis ir veikti sklandžiai bendraujant el. paštu, naršant internete ar dirbant visiems pažįstamomis „Office“ paketo programomis. Tuo tarpu darbo stotis turi daugiau galios, gali apdoroti CAD projektus, atlikti sudėtingą duomenų analizę, video ir audio medžiagos kūrimą ir apdorojimą.
  2. Ilgaamžiškumas. Lyginant su paprastu kompiuteriu, darbo stoties komponentai kuriami laikantis žymiai aukštesnių kokybinių standartų. Visos darbo stoties dalys (motininė plokštė, operatyvioji atmintis, procesorius ir kt.) diegiamos ir kuriamos turint omenyje, jog šios dirbs maksimaliu našumu visą darbo dieną ar net daugiau – dažnai darbuotojai, baigdami darbą, palieka darbo stotis apdoroti duomenis ir nakties metu. Taigi, svarbu, kad darbo stotis būtų patikimas ir ilgaamžis darbo įrankis.
  3. Kaina. Dauguma verslo stacionarių kompiuterių kainuoja nuo 500 eurų ir įprastai gali siekti 1200 eurų ribą, tuo tarpu darbo stoties kaina prasideda nuo maždaug 900 eurų ir gali siekti 10 000 eurų ar net daugiau – tai priklauso nuo pasirinktų komponentų.

Kaip atpažinti darbo stotį

Kurį laiką esminis darbo stočių ir verslo kompiuterių skirtumas buvo komponentai, tačiau pastaruoju metu darbo stočių gamintojai diegia ne tik inovatyviausius komponentus, bet ir suteikia vis daugiau papildomų verčių. Darbo stotis dažniausiai pasižymės šiais techniniais parametrais:

  • RAID (angl. Redundant Array of Independent Disks). RAID – tai konfigūracija, išskaidanti duomenis į kelis atskirus diskus duomenų saugojimui ir apdorojimui. Priklausomai nuo konfigūracijos, RAID gali pagerinti našumą arba užtikrinti nepertraukiamą darbą, arba atlikti abi šias užduotis. Pavyzdžiui, dėka RAID technologijos, vienam diskui nustojus veikti, kiti nepastebimai gali perimti jo darbą bei užtikrinti nenutrūkstamą veikimą.
  • Pažangi vaizdo plokštė. Profesionalios „Quadro“ vaizdo plokštės, naudojamos darbo stotyse, užtikrina išskirtinės kokybės ir preciziškumo vaizdą, būtiną atliekant įvairius grafikos ir CAD projektavimo darbus. Naudojant pažangią vaizdo plokštę, vaizdų įkėlimas ir darbo stoties veikimas pagreitėja keliais kartais, nes palengvėja procesoriui tenkantis krūvis atvaizduojant vaizdą monitoriuje, todėl procesoriaus pajėgumai gali būti perskirstyti kitoms užduotims.
  • ECC (angl. Error Correcting Code) operatyvioji atmintis. Operatyvioji atmintis su ECC funkcija – tai savo klaidas automatiškai taisanti operatyvioji atmintis, kuri užtikrina, jog klaidos būtų aptiktos laiku ir nedarytų įtakos kitoms sistemos dalims ir darbo stotis veiktų be trikdžių.
  • Gamintojo garantija darbo vietoje. Kartu su darbo stotimi gaunate ir gamintojo garantiją darbo vietoje – tai reiškia, jog kompiuteriui sugedus, užteks paskambinti nurodytu telefonu ir kitą darbo dieną pas jus atvykęs specialistas iškart spręs iškilusią problemą, prioriteto tvarka atliks remonto darbus, jei jų prireiks. Jums neteks niekur vykti ar laukti kelias savaites, kol nesklandumai bus išspręsti.
  • Plėtimo galimybės. Darbo stotis gali būti pritaikoma pagal Jūsų poreikius ar lengvai plečiama jos naudojimo eigoje dėka integruotų jungčių ir lizdų papildomiems komponentams.
  • Sertifikavimas. Prieš pristatant darbo stotį rinkai, pasaulyje pripažinti programinės įrangos gamintojai (angl. ISV – Independent Software Vendors), tokie kaip „Adobe“, „Autodesk“, „Bentley“ ir kiti, atlieka darbo stoties testavimą ir tikrina suderinamumą su jų kuriamomis programomis. ISV sertifikatas reiškia, jog darbo stotis yra maksimaliai suderinta su šių gamintojų programomis, garantuojamas patikimumas ir optimalus veikimas.

Nors rinkoje gana įprasta „susirinkti“ darbo stotį iš atskirų komponentų pagal norimas konfigūracijas, tačiau šiuo būdu įsigyjant kompiuterį jis nebus sertifikuotas bei ištestuotas ir net inovatyviausių komponentų naudojimas nelems suderinamumo su naudojamomis programomis.

Kompiuteris pagal Jūsų poreikius

Sudėtingi dizaino darbai, skaičiavimai, video medžiagos montavimas reikalauja didelių resursų – šias užduotis darbo stotys gliaudo kaip riešutus, tačiau ne visoms užduotims reikalingas tokio lygio darbo našumas. Kaip minėta, tipinis biuro darbuotojas dirba su įprastomis programomis, naudojasi elektroniniu paštu, kartais rengia prezentacijas, o šias užduotis dažniausiai gali sklandžiai atlikti ir paprastas verslo kompiuteris.

Rinkdamiesi kompiuterį turėtumėte atsakyti į paprastą, bet esminį klausimą – kiek laiko galite skirti prastovoms dėl prastai veikiančių sistemų? Jei kiekvieną savaitę aukšto našumo darbo stotis Jums sutaupys pusvalandį, tikėtina, kad per visą naudojimo laikotarpį jos kainą atpirksite su kaupu. Ir, žinoma, dirbsite su dar didesniu pasitenkinimu.

Įsigykite „Lenovo“ ThinkStation P320 darbo stotį iš „BTT Cloud“ – auksinio „Lenovo“ partnerio rankų pagal Jūsų pasirinktas konfigūracijas tik nuo 899 EUR + PVM jau šiandien ir išnaudokite savo darbo dieną kur kas efektyviau.

Ervin Rizgelis – įrangos pardavimų projektų vadovas, padėsiantis išsirinkti ne tik tinkamiausią kompiuterį, bet ir visą sklandžiam biuro darbui reikalingą įrangą. Su Ervin susisieksite el. paštu ervin.rizgelis@bttcloud.com arba telefonu +370 615 14313.