liepos 19, 2021

Tvaru iš esmės. SBA atvejis.

Tvarumo sąvoka vis dažniau mirga bendrovių komunikacijoje. Ne tik todėl, kad tvarumo ataskaitos, kaip mokesčių deklaracijos – didelėms įmonėms privalomos, o atsakingam verslui – vis svarbesnės.

Kada įsipareigojimas gamtai taps lemiamu faktoriumi renkantis prekių ir paslaugų tiekėją kol kas sunku pasakyti, tačiau didžiosios korporacijos ir prekės ženklai jau sėdo į žaliosios ekonomikos traukinį.

Daugiausiai kompiuterių pasaulyje parduodantis „Lenovo“ prekės ženklas vien per pastaruosius devynis mėnesius, remdamas Jungtinių Tautų Klimato kaitos iniciatyvas, jau kompensavo 8 300 000 kg anglies dvideginio emisijos Baltijos šalyse. Emisija skaičiuojama vertinant, kiek CO2 susidaro  gaminant ir transportuojant kompiuterius, taip pat įskaičiuojant jo penkerių metų naudojimo ciklą.

Lietuvoje socialinė atsakomybė, atsakingas požiūris į aplinką ir gamtos tausojimą nebėra tik tuščia retorika. SBA grupė jau kelerius metus visose savo verslo centruose ir įmonėse naudoja tik žaliąją elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių. Taip pat grupei priklausančiuose „Klaipėdos balduose“ veikia įrengta saulės jėgainė, patenkinanti iki 8 proc. bendrovės elektros poreikio.

Ar žinote, kad SBA grupei priklausantį „Utenos trikotažą“ tarptautinė aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ pripažino kaip tvarios tekstilės pradininką ir vienintelį pasaulyje, atitinkantį šiai pramonei organizacijos keliamus standartus? Gamindama produkciją ši SBA bendrovė naudoja organines žaliavas. Taip pat kasmet sukuria inovatyvias medžiagas, panaudojant iš vandenynų surinktą perdirbtą plastiką, taip pat sojos, jūros dumblių, mėtų pluoštą.

Nekilnojamo turto sektoriuje tarsi deimantas žėri „Kauno dokas“ – pirmasis verslo centras Baltijos šalyse, vėsinamas upės vandeniu. SBA baldų įmonės vis didesnę produkcijos dalį gamina iš plokščių, kuriose panaudota perdirbta mediena. Iš gamybos metu susidariusių medienos atliekų arba gaminamos naujos plokštės, arba likučiai parduodami bendrovėms, gaminančioms biokurą.

SBA grupės tvarumo politikos stuburas – sumaniai išnaudojami žiedinės ekonomikos principai, o rezultatas – reikšmingai sumažintas atliekų, patenkančių į sąvartynus, kiekis.

Įmonių grupė atvirai deklaruoja ambiciją per nepilną dešimtmetį (iki 2030-ųjų metų) iki 80% susimažinti CO2 emisijos intensyvumą.

„Tvarumas ir kuo mažesnis poveikis aplinkai – vienas esminių SBA veiklos principų, kuriuo vadovaujamės visose veiklos srityse, ar tai būtų nekilnojamo turto plėtra, ar baldų ir tekstilės gamyba. Ateities kartoms norime palikti pasaulį kuo natūralesnį. Todėl renkantis net ir biuro įrangos gamintoją, šalia patikimumo, patvarumo ir suderinamumo, SBA grupei tikrai svarbus argumentas yra įsipareigojimas kompensuoti gamybos, transportavimo ir įrenginio naudojimo ciklo metu išskirtą CO2 investuojant į aplinkosaugos iniciatyvas“, – sako Vaidas Paulauskis, SBA grupės IT vadovas.

Pasak jo, SBA grupės įmonės kasdieniame darbe naudoja „Lenovo“ įrenginius verslui – kompiuterius, monitorius, ekranus ir kitą periferinę įrangą.

„Lenovo“ ne tik kompensuoja anglies dvideginio emisiją remdama klimato kaitos projektus, tačiau organizacijos viduje kuria inovacijas, orientuotas į aplinkosaugą ir jomis dalinasi su konkurentais, idant visoje industrijoje mažėtų išskiriamo CO2 kiekis.  Pavyzdžiui, pakavimo procesuose visiškai atsisakėme lipnios juostos ir taip sutaupome apie 50 tonų plastiko per metus“, – sako Audrius Klimaitis, „Lenovo“ atstovybės Baltijos šalyse vadovas.

Visi „Lenovo“ įrenginiai turi žaliąjį įrašą techninėje specifikacijoje, kuriame pažymėta tiksli anglies dvideginio emisija. Pavyzdžiui, Lenovo X1 (gen 9) gamybos, transportavimo ir naudojimo ciklo metu išskiriami 504 kg anglies dvideginio, tačiau „Lenovo“ apvalina šį skaičių gamtos naudai  ir JT Klimato kaitos iniciatyvoms skiria lėšas 1000 kg CO2 emisijai kompensuoti.

„Lenovo“ įrenginiai su CO2 emisija pažymėti specialiu lipduku „CO2 compensated”.

Daugiausiai „Lenovo“ kompiuterių verslui Baltijos šalyse parduoda Skaylink.