„Microsoft“ savo Surface kompiuterius pasauliui pristatė dar 2012 metais, tačiau Lietuvoje oficialiai šiais įrenginiais pradėta prekiauti vos prieš tris. „Apple“ pramintu keliu (kuomet tas pats gamintojas imasi tiek techninės, tiek programinės įrangos kūrimo) atvykę Surface mūsų regione dar nesulaukė tinkamo dėmesio, nors besidarbuojantiems „Windows“ aplinkoje – verta susipažinti.
„Skaylink“ pardavimo projektų vadovas Ervin Rizgelis ir technologijų apžvalgininkas Dovydas Rimeisis šįkart apžvelgia populiariausius, verslui skirtus modelius – Surface Pro 9 ir Laptop 5. Tiesa, „Microsoft“ tikrai turi pasiūlyti daugiau ką, tačiau vienas populiariausių Baltijos šalyse Surface Studio toks specifinis, kad vertas atskiro aptarimo laiko, kurio visada skirs už Surface atsakingas Skaylink pardavimų vadybininkas Jonas Černauskis.
Pirmiausia, malonus netikėtumas Lietuvos rinkai – „Microsoft“ garantinis aptarnavimas. Jeigu įranga sugestų, pakaktų vos užregistruoti gedimą ir tiesiog gaunate naują įrenginį į savo darbo vietą, o neveikiantį gautoje dėžėje siunčiate atgal. Tokio serviso šiuo metu neteikia joks kitas įrangos gamintojas, net ir perkant brangiausius modelius. Negana to, standartinį 2 metų garantijos terminą galima pratęsti pagal poreikius.
Surface sumaniai sprendžia ir kitus, konkurentų įrangą naudojančių vartotojų galvos skausmus. Firminę Surface Connect jungtį – analogišką „Apple“ Magsafe, išgelbėjusiai šimtus nuo įvairių „atsitiko gyvenimas“ situacijų – visuose naujos kartos įrenginiuose papildo Thunderbolt 4. Nes verslui visuomet svarbu suderinamumas, ypač žinant, kad retam ofise naudojami tik vieno gamintojo docking’ai ar monitoriai. Beje, kalbant apie ekranus – Surface ištikimi liečiamiems, puikiai derantiems su išmaniuoju rašikliu.
O dabar metas konkretiems modeliams. Pirmiausia, jau devintoji viską pradėjusios 2n1 dizaino versija – „Microsoft“ Surface Pro 9. Iš esmės požiūrį į produktyvumą čia keičia 13 colių, 120 Hz ekranas su 1080p priekine kamera. Įrenginį ant darbo stalo patogu pastatyti ant ypač patogaus ir tvirto stovo, o tuomet jau visa laisvė Jūsų produktyvumui: išmaniuoju rašikliu ir pačiame Surface integruotais mygtukais galima patogiai išsikviesti norimas komandas (rašymo lentą, „Snipping tool“ ar kitą pasirinktą programinę įrangą). Beje, nors magnetiškai prie įrenginio jungiama klaviatūra planšetę paverčia įprastu nešiojamu kompiuteriu, Windows 11 Tablet režimas leidžia patogiai naudotis Surface Pro be jokios klaviatūros ir pelės.
Jei visgi patrauklesnis labiau tradicinis nešiojamas kompiuteris, „Microsoft“ siūlo Surface Laptop 5. Iš esmės dydžiu ir svoriu besiskiriantys 13,5 ir 15 colių modeliai panašūs dizainu, jungtimis, baterija ar net 201DPI ekrano matricos taškų tankiu. Visgi, mažesnis Laptop 5 turi didesnį korpuso spalvų pasirinkimą ir Core i5 procesoriaus, kas puiki mintis norintiems sutaupyti. O ir galimą Alcantara odos versiją Skaylink ofiso senbuviai giria – kaip matosi iš Skaylink naudojamo Surface Laptop 4, net po dviejų metų intensyvaus darbo išvaizda vis dar be priekaištų.
Iš kitų Premium klasės nešiojamų kompiuterių, Surface Laptop išskiria ekrano kokybė. 3:2 įstrižainė, individualiai gamykloje sukalibruotos spalvos, palaikomi sRGB ir Dolby Vision IQ profiliai. Ir nors blizgus matricos tipas yra labiau skonio reikalus, o verslas mieliau renkasi matinį – savo kokybe Surface matricos praktiškai identiškos sutinkamoms MacBook kompiuteriuose, tik su Touch galimybe.
Kaip tuomet su kainodara? O kur Surface dar gali tobulėti? Jei smalsu, kokie Surface ypatumai Ervin ir Dovydui patiko labiausiai ir ką galite gauti už Premium verslo klasės modeliams įprastą kainą – kviečiame žiūrėti apžvalgą.
Apžvalgą pristato Skaylink – sertifikuotas „Microsoft“ modernių darbo vietų bei valdomų saugumo paslaugų partneris.
Daugiau Surface sprendimų Jūsų verslui rasite ČIA.